codemanufaktur s.r.o.
Staň se součástí našeho týmu!
codemanufaktur s.r.o. hledá IT specialisty, kteří budou pracovat na dlouhodobých projektech pro nadnárodní zahraniční společnosti v oblasti automobilového průmyslu.
Aktuálně otevřené pozice
Projekt

rbs+ – Restbussimulation

Softwarová sada vytváří simulace zbytkových sběrnic (RBS) pro vývoj a zabezpečení řídicích jednotek (ECU). Vývoj umožňuje RBS+ ovládat a výrazně snižuje náklady na RBS.

Podpora, Vývoj softwaru
Činnost
Automobilový průmysl
Odvětví
Sebastian, Qualitätssicherung

Výzva

Složitost architektury moderního palubního kabelážního systému, široké spektrum požadavků zákazníků a velký okruh uživatelů.

Řešení

 • Snížení složitosti palubního elektroinstalačního systému díky vysoké uživatelské přívětivosti softwaru.
 • Efektivní komunikační struktura mezi klienty, uživateli a vývojáři.
 • Podpora pro simulace zbytkových sběrnic a kontaktní místo pro dotazy týkající se palubní sítě.
 • Další vývoj softwaru v úzké koordinaci s příslušnými odděleními BMW a vyhodnocování zpětné vazby od uživatelů.

Technologie

C++, Qt, git, conan, artifactory, Jenkins, Lua, Python, Nexus

STRUČNĚ

rbs+

S aplikací rbs+ jsme pro společnost BMW AG vyvinuli softwarovou sadu, jejímž cílem je jednoduché poskytování simulací zbytkových sběrnic uživatelům. Složitost systému palubního zapojení je abstrahována tak, aby s ním mohli okamžitě pracovat i začátečníci.

Za rbs+ stojí rozsáhlý projekt zaměřený na neustávající rozvoj funkčnosti softwarové sady. Nové požadavky a specializace jsou zaváděny pružně a rychle v úzké spolupráci s uživateli a odbornými odděleními.


Výzvy a řešení

Složitost architektury moderního palubního elektroinstalačního systému, která podléhá neustálým změnám, je jednou z největších výzev tohoto projektu. Totéž platí pro velkou skupinu uživatelů s různými požadavky. Mimo jiné se jedná o provoz zkušebny, dodavatele a vývoj v oblasti nástrojů.

S uživateli jsme vytvořili komunikační strukturu, která nám umožňuje rychle a pružně řešit nové požadavky a specializace. S každou novou verzí elektroinstalačního systému dodáváme aktuální simulace zbytkových sběrnic. To je možné díky úzké koordinaci s odpovědnými odděleními BMW. Současně nabízíme podporu pro dodané simulace zbytkových sběrnic a fungujeme jako kontaktní místo pro uživatele, pokud jde o jejich dotazy týkající se palubního elektroinstalačního systému.

Na základě této živé výměny názorů neustále rozvíjíme systém rbs+. Společnost codemanufaktur se může opřít o dlouholeté zkušenosti v oblasti simulace zbytkových sběrnic a vývoje řídicích jednotek, a proto mohla získat novou zakázku na projekt s dobou trvání do roku 2024.


Funkce a případy použití

Základní funkcí rbs+ je vytváření a poskytování simulací zbytkových sběrnic pro kompletní zabezpečení vývojového a testovacího řetězce. Software se používá v raných fázích vývoje, mimo jiné pro zabezpečení, včetně indukce poruch, a pro vývoj řídicích jednotek.

Modelovány jsou jak systémy s otevřenou smyčkou, což je hlavní případ použití, tak systémy s uzavřenou smyčkou. Cílovou platformou pro simulace jsou statické zkušební stolice všech typů (LabCar, HiL, zkušební stolice subsystémů, zkušební stolice komponent atd.). Automatické generování a ověřování simulací umožňuje zvládnout složitost architektury elektroinstalačního systému a zkrátit dobu integrace RBS.

Další funkcí izolace ECU je analýza sběrnicové komunikace a odpovídající přizpůsobení simulací. Kromě toho je pro autonomní simulaci k dispozici jedna nebo více vestavěných hardwarových platforem schopných pracovat v reálném čase. Protějškem je zde intuitivní a vysoce výkonný konfigurační klient na platformě Windows, který uživateli umožňuje navrhnout simulace zbytkových sběrnic podle jeho představ.

Případy použití:

 • TX/RX zprávy.
 • Modifikace signálu.
 • LIN, CAN, CAN-FD, FlexRay, Ethernet.
 • PWF a správa sítě.
 • Izolace řídící jednotky.
 • Simulace brány.
 • Injektování poruch.
 • Připojení ECU-testu.
 • Automatizace pomocí jazyka CAPL a kódu C.
 • Vestavěná platforma schopná pracovat v reálném čase.
 • Přemostění audio/video.

2016

Start projektu

ca. 50

Dotazů na support za měsíc

12

Členů týmu

Projekty

Další projekty

Nástroj pro vykazování procesních dat

Vývoj softwaru

Smysluplné zpracování obrovského množství dat pro přehlednou správu problémů širokou uživatelskou základnou.

Machine Learning Plattform

Data science

Platforma, která poskytuje snadný přístup k modelům ML a jejich výsledkům prostřednictvím IoT a AWS.

SiNK

Vývoj softwaru, Zajištění kvality

SiNK je nástroj, který interpretuje Autosar nebo obsah souboru Autosar. Zvládá obrovské soubory a složité dotazy, což výrazně zjednodušuje a urychluje zpracování informací.

codemanufaktur s.r.o.
Kontakt

Kontaktní formulář

  Kontakt

  Kontaktní údaje

  codemanufaktur s.r.o.
  Registrováno u: Městský soud v Praze
  Registrační číslo: C 367365

  IČ: 17147531

  DIČ: CZ17147531

  Sídlo společnosti:

  codemanufaktur s.r.o.
  Rašínovo nábřeží 383/58
  128 00, Praha 2 – Nové Město

  Místo výkonu práce:

  codemanufaktur s.r.o.
  Klatovská třída 5/7
  301 00, Plzeň

  Marta Tomášková, jednatelka společnosti

  mto@codemanufaktur.cz