codemanufaktur s.r.o.
Staň se součástí našeho týmu!
codemanufaktur s.r.o. hledá IT specialisty, kteří budou pracovat na dlouhodobých projektech pro nadnárodní zahraniční společnosti v oblasti automobilového průmyslu.
Aktuálně otevřené pozice
Projekt

Projekt TraceLab

Laboratoř TraceLab analyzuje stopová data z vozidel, která jsou stále ve vývoji. S jeho pomocí mohou vývojoví inženýři BMW AG zjistit, zda všechny elektronické komponenty bez problémů spolupracují. TraceLab je tak základním stavebním prvkem pro vývoj vozidla a testovací proces.

Podpora, Poradenství, Vývoj softwaru, Zajištění kvality
Činnost
Automobilový průmysl
Odvětví
Ronald, Embedded-Entwickler

Řešení

Vyhodnocování velkého množství dat, přibližně 55 terabajtů týdně, která je třeba shromažďovat za různých podmínek, na různých místech, a tedy i v různých časových pásmech. Snížení objemu dat, který má tendenci se neustále zvyšovat.

Řešení

 • Tracelab jako vysoce výkonný nástroj pro analýzu poruch řídicích jednotek pro vývoj a výzkum.
 • Dobře dostupné nastavení, horizontálně škálovatelné, modulární architektura pro přizpůsobení různým podmínkám.
 • Výrazné snížení objemu dat a uvolnění kapacity sítě díky okamžitému vyhodnocení dat a přenosu/ukládání pouze relevantních dat.

Technologie

Jazyky: JAVA, TypeScript, HTML, SCSS, Python, SQL, YAML
Frameworky: Spring / Spring Boot, Angular, Kubernetes, Helm, Docker, Flyway
Platformy: OpenShift, OpenStack, Payara Glassfish, Windows Server. AWS
Databanky: ElasticSearch, PostgreSQL, OracleDB
Integrovaná řešení: ElasticSearch, Kibana, Logstash, Apache Airflow

Výzva

Na rozdíl od obvyklých případů jsme projekt převzali až po dokončení první výkonnostní třídy. Pro druhou výkonnostní úroveň bylo původně plánováno pouze dokončení a vylepšení softwaru. Po krátkém čase se však ukázalo, že mnoho vývojů první výkonnostní úrovně neodpovídá specifikaci. Kromě toho bylo použití knihoven a frameworků třetích stran omezené, takže jsme našli alternativy v podobě řešení na míru pro TraceLab. V prvním kroku jsme tedy systém přepracovali tak, aby byl spustitelný, a ve druhém kroku jsme jej přizpůsobili přesně potřebám klienta.

Kromě globálního rozmístění vývojových míst a různých časových pásem je trvalou výzvou projektu zejména neustále rostoucí množství dat. TraceLab odlehčuje interní síti BMW AG systematickým vyhodnocováním sledovacích dat již na místech, kde se nacházejí. To znamená, že je třeba přenášet pouze informace skutečně potřebné pro hodnocení zkušební jízdy. BMW AG tak šetří nejen síťovou kapacitu, ale také kapacitu úložiště, protože se nevytvářejí zbytečné kopie složek s testovacími daty o velikosti terabajtů.

V současné době je k analýze k dispozici přibližně 55 terabajtů dat týdně. Tento trend je silně rostoucí, protože se instaluje stále více elektroniky / řídicích jednotek, mimo jiné v důsledku nárůstu počtu elektromobilů. Dnes v tomto projektu nejen implementujeme nové požadavky, ale také pomáháme s vývojem architektury a radíme zákazníkovi právě s touto výzvou neustále rostoucího množství dat.


Funkce a použití

TraceLab se nyní používá v různých odděleních výzkumu a vývoje BMW. Používají ji vývojoví inženýři pro elektroniku nebo datoví analytici „Connected Company“, např. v oblasti „vehicle data networking“.

Běží ve vysoce dostupném nastavení, je horizontálně škálovatelný a založený na modulární architektuře. Díky tomu se snadno přizpůsobí různým podmínkám prostředí.

Automaticky se rozpoznají odečítané testovací jednotky (relace) a zkontrolují se příkazy k analýze, jejichž pravidla se vztahují na vlastnosti těchto relací. Pokud se použijí, analýza se provede na místě a do centrálního datového skladu se nahrají pouze výsledky.

+5.500

Testovacích vozidel na čtyřech kontinentech

55TB

Dat připravených k analýze za týden se stoupající tendencí

16TB

Údajů z komunikační sběrnice během dvou týdnů

Projekty

Další projekty

Modernizace ticketovacího systému

Poradenství, Vývoj softwaru, Zajištění kvality

Náš klient řeší milion servisních požadavků ročně ve 190 zemích. Tento systém jsme převedli na škálovatelnou architekturu JavaEE.

Zajištění kvality softwaru pro daňová přiznání

Zajištění kvality

Zajištění kvality během vývoje známého programu z finanční správy.

APX portování

Poradenství, Vývoj softwaru

Koncepce přenosu stávajícího softwaru z Windows na Linux a následná implementace.

codemanufaktur s.r.o.
Kontakt

Kontaktní formulář

  Kontakt

  Kontaktní údaje

  codemanufaktur s.r.o.
  Registrováno u: Městský soud v Praze
  Registrační číslo: C 367365

  IČ: 17147531

  DIČ: CZ17147531

  Sídlo společnosti:

  codemanufaktur s.r.o.
  Rašínovo nábřeží 383/58
  128 00, Praha 2 – Nové Město

  Místo výkonu práce:

  codemanufaktur s.r.o.
  Klatovská třída 5/7
  301 00, Plzeň

  Marta Tomášková, jednatelka společnosti

  mto@codemanufaktur.cz