Laboratoř TraceLab analyzuje stopová data z vozidel, která jsou stále ve vývoji. S jeho pomocí mohou vývojoví inženýři BMW AG zjistit, zda všechny elektronické komponenty bez problémů spolupracují. TraceLab je tak základním stavebním prvkem pro vývoj vozidla a testovací proces.
Vyhodnocování velkého množství dat, přibližně 55 terabajtů týdně, která je třeba shromažďovat za různých podmínek, na různých místech, a tedy i v různých časových pásmech. Snížení objemu dat, který má tendenci se neustále zvyšovat.
Jazyky: JAVA, TypeScript, HTML, SCSS, Python, SQL, YAML
Frameworky: Spring / Spring Boot, Angular, Kubernetes, Helm, Docker, Flyway
Platformy: OpenShift, OpenStack, Payara Glassfish, Windows Server. AWS
Databanky: ElasticSearch, PostgreSQL, OracleDB
Integrovaná řešení: ElasticSearch, Kibana, Logstash, Apache Airflow
Na rozdíl od obvyklých případů jsme projekt převzali až po dokončení první výkonnostní třídy. Pro druhou výkonnostní úroveň bylo původně plánováno pouze dokončení a vylepšení softwaru. Po krátkém čase se však ukázalo, že mnoho vývojů první výkonnostní úrovně neodpovídá specifikaci. Kromě toho bylo použití knihoven a frameworků třetích stran omezené, takže jsme našli alternativy v podobě řešení na míru pro TraceLab. V prvním kroku jsme tedy systém přepracovali tak, aby byl spustitelný, a ve druhém kroku jsme jej přizpůsobili přesně potřebám klienta.
Kromě globálního rozmístění vývojových míst a různých časových pásem je trvalou výzvou projektu zejména neustále rostoucí množství dat. TraceLab odlehčuje interní síti BMW AG systematickým vyhodnocováním sledovacích dat již na místech, kde se nacházejí. To znamená, že je třeba přenášet pouze informace skutečně potřebné pro hodnocení zkušební jízdy. BMW AG tak šetří nejen síťovou kapacitu, ale také kapacitu úložiště, protože se nevytvářejí zbytečné kopie složek s testovacími daty o velikosti terabajtů.
V současné době je k analýze k dispozici přibližně 55 terabajtů dat týdně. Tento trend je silně rostoucí, protože se instaluje stále více elektroniky / řídicích jednotek, mimo jiné v důsledku nárůstu počtu elektromobilů. Dnes v tomto projektu nejen implementujeme nové požadavky, ale také pomáháme s vývojem architektury a radíme zákazníkovi právě s touto výzvou neustále rostoucího množství dat.
TraceLab se nyní používá v různých odděleních výzkumu a vývoje BMW. Používají ji vývojoví inženýři pro elektroniku nebo datoví analytici „Connected Company“, např. v oblasti „vehicle data networking“.
Běží ve vysoce dostupném nastavení, je horizontálně škálovatelný a založený na modulární architektuře. Díky tomu se snadno přizpůsobí různým podmínkám prostředí.
Automaticky se rozpoznají odečítané testovací jednotky (relace) a zkontrolují se příkazy k analýze, jejichž pravidla se vztahují na vlastnosti těchto relací. Pokud se použijí, analýza se provede na místě a do centrálního datového skladu se nahrají pouze výsledky.
+5.500
Testovacích vozidel na čtyřech kontinentech
55TB
Dat připravených k analýze za týden se stoupající tendencí
16TB
Údajů z komunikační sběrnice během dvou týdnů
SiNK je nástroj, který interpretuje Autosar nebo obsah souboru Autosar. Zvládá obrovské soubory a složité dotazy, což výrazně zjednodušuje a urychluje zpracování informací.
Systém založený na umělé inteligenci, který zjednodušuje a zvyšuje efektivitu vývoje softwaru.
codemanufaktur s.r.o.
Registrováno u: Městský soud v Praze
Registrační číslo: C 367365
IČ: 17147531
DIČ: CZ17147531
Sídlo společnosti:
codemanufaktur s.r.o.
Rašínovo nábřeží 383/58
128 00, Praha 2 – Nové Město
Místo výkonu práce:
codemanufaktur s.r.o.
Klatovská třída 5/7
301 00, Plzeň
Marta Tomášková, jednatelka společnosti
mto@codemanufaktur.cz