codemanufaktur s.r.o.
Staň se součástí našeho týmu!
codemanufaktur s.r.o. hledá IT specialisty, kteří budou pracovat na dlouhodobých projektech pro nadnárodní zahraniční společnosti v oblasti automobilového průmyslu.
Aktuálně otevřené pozice
Projekt

SiNK

SiNK je nástroj, který interpretuje Autosar nebo obsah souboru Autosar. Zvládá obrovské soubory a složité dotazy, což výrazně zjednodušuje a urychluje zpracování informací.

Vývoj softwaru, Zajištění kvality
Činnost
Automobilový průmysl
Odvětví
Vit Matousek, CEO

Výzva

Snížení složitosti autosarů nebo souborů a zároveň zachování funkcí.

Řešení

Flexibilní, udržovatelný nástroj, vyšší použitelnost a lepší čitelnost pro člověka.

Technologie

Java, GraphDB (Apache TinkerPop), JN

STRUČNĚ

SiNK

SiNK je nástroj, který interpretuje Autosar a obsah souboru Autosar. Zvládá obrovské soubory, složité dotazy nebo slouží ke kontrole či procházení. Uživatel se již nemusí starat o import nebo ukládání dat a může se dotazovat přesně na data, která v danou chvíli potřebuje. Může se vrátit ke složité struktuře systému Autosar nebo se spolehnout na jednodušší funkce Connector.


Výchozí stav

Automobilový průmysl definoval pomocí standardu Autosar otevřenou softwarovou architekturu, která mimo jiné slouží ke zlepšení spolupráce a popisuje základní softwarové moduly a aplikační rozhraní.

To zahrnuje také popis konfigurace sběrnice ve vozidlech. Autosar mapuje zprávy a ECU a jejich složení na různých sběrnicích, tzv. katalozích zpráv. Bylo dbáno na to, aby informace mohli číst i lidé.

Počet zpráv ve vozidle roste kvůli různým funkcím a senzorům. Různé typy sběrnic, jako je CAN/CAN-FD, FlexRay nebo Ethernet, přebírají přenos těchto zpráv od jedné řídicí jednotky k druhé.

Soubor autosar a jeho obsah již nelze spravovat. Například samotná velikost souborů Ethernet téměř znemožňuje jejich snadné a rychlé čtení a sledování odkazů. Čtení informací prostřednictvím programů a zpracování dat na jejich základě se také stává výzvou vzhledem k velikosti a provázanosti.

SiNK tuto výzvu řeší inteligentním čtením a ukládáním dat souboru Autosar/Boardnet. Ty jsou pak k dispozici v databázi a SiNK je může pomocí konektoru načíst.


Řešení

SiNK se skládá z několika složek: Parser SiNK načte soubory Autosar, ověří je a uloží. Konektor SiNK a prohlížeč SiNK nabízejí funkce, které data načítají strukturovaně a v ucelených částech pro další zpracování a zpřístupňují je nebo vizualizují.

Parser SiNK již provádí počáteční validaci dat a kontroluje jejich úplnost. Byl navržen tak, aby zejména změny a doplňky v normě Autosar byly okamžitě zaznamenány a mohly být integrovány a přidány do parseru SiNK s co nejmenším úsilím. Za tímto účelem byl vytvořen konfigurační soubor pro parser SiNK. To již nabízí širokou škálu možností, jak reagovat na změny bez nutnosti psát kód v samotném parseru.

Konektor SiNK nabízí uživateli možnost načíst data co nejblíže struktuře Autosaru nebo co nejjednodušeji jako souvislý soubor. Dokáže zjednodušeným způsobem poskytovat konkrétní odkazy a cesty v rámci systému Autosar. Konektor SiNK dokáže jednoduchým způsobem zmapovat i složité dotazy a otázky týkající se obsahu systému Autosar a poskytnout na ně odpověď. Současně umožňuje pracovat v blízkosti standardu Autosar.

Prohlížeč SiNK se o něj opírá při inteligentní vizualizaci dat souboru Autosar: sledování odkazů (referencí), výpis prvků typu a kontrola obsahu.

Projekty

Další projekty

Nástroj pro vykazování procesních dat

Vývoj softwaru

Smysluplné zpracování obrovského množství dat pro přehlednou správu problémů širokou uživatelskou základnou.

Projekt TraceLab

Podpora, Poradenství, Vývoj softwaru, Zajištění kvality

Laboratoř TraceLab analyzuje stopová data z vozidel, která jsou stále ve vývoji. S jeho pomocí mohou vývojoví inženýři BMW AG zjistit, zda všechny elektronické komponenty bez problémů spolupracují. TraceLab je tak základním stavebním prvkem pro vývoj vozidla a testovací proces.

CARMEN – Car Measurement Environment

Vývoj softwaru, Zajištění kvality

Monitorovací software pro záznam a vyhodnocování komunikace sběrnicových systémů vozidel.

codemanufaktur s.r.o.
Kontakt

Kontaktní formulář

  Kontakt

  Kontaktní údaje

  codemanufaktur s.r.o.
  Registrováno u: Městský soud v Praze
  Registrační číslo: C 367365

  IČ: 17147531

  DIČ: CZ17147531

  Sídlo společnosti:

  codemanufaktur s.r.o.
  Rašínovo nábřeží 383/58
  128 00, Praha 2 – Nové Město

  Místo výkonu práce:

  codemanufaktur s.r.o.
  Klatovská třída 5/7
  301 00, Plzeň

  Marta Tomášková, jednatelka společnosti

  mto@codemanufaktur.cz