Monitorovací software pro záznam a vyhodnocování komunikace sběrnicových systémů vozidel.
Koncepce a průběžný vývoj pro živá měření na vozidle a offline vyhodnocování komunikace sběrnice vozidla s nepřetržitým refaktoringem.
C++, Qt, Java, Scala, Protobuf
STRUČNĚ
Systém CARMEN neustále vyvíjíme a přizpůsobujeme novým požadavkům. Pokrýváme celý proces vývoje softwaru: od návrhu požadavků až po implementaci, testování, zákaznickou podporu a školení uživatelů.
CARMEN dnes podporuje inženýry ve výzkumu a vývoji a pomáhá jim zachycovat a strukturovat, filtrovat, vizualizovat a analyzovat množství nahromaděných dat. Software umožňuje rychle identifikovat zdroje chyb v řídicích jednotkách, převádět data a dosáhnout obrovských časových úspor díky automatizaci.
Přehled funkcí:
Projekt CARMEN byl zahájen v roce 2002 a společnost codemanufaktur GmbH jej převzala před pěti lety. Úkolem bylo zpočátku převzít starší kód a pokračovat ve vývoji funkcí bez přerušení a zároveň provést refaktorizaci.
Jelikož se jedná o pokračující projekt, stále se objevují další výzvy v podobě funkcí nebo úprav. Může se jednat například o speciální požadavky určitých skupin uživatelů nebo o obecná témata, jako je masivní nárůst komunikace po sběrnici, a tedy sbíratelných a analyzovatelných dat.
Abychom mohli držet krok se složitostí systému CARMEN, zabývali jsme se nejprve přesnou analýzou softwarové architektury. Analýza nám umožnila vytvořit propracovaný koncept zásuvných modulů, který zajistil nepřetržité pokračování vývoje softwaru při průběžném refaktoringu všech modulů, na kterých jsme pracovali.
Vypracovali jsme tři aplikace: serverovou aplikaci, desktopovou aplikaci a knihovnu clusteru. Aby bylo možné efektivně pracovat, jsou ovládání a funkce systému CARMEN orientovány na skutečné pracovní postupy uživatelů. Většina uživatelů používá základní funkce (analýza trasování a vizualizace), ale existuje také řada expertních modulů vyvinutých pro specifické požadavky určitých skupin uživatelů.
Desktopová aplikace
Serverová aplikace
Clusterová knihovna
1.100.000
Řádků C++ kódu
18 let
Neustálého vývoje, který nadále pokračuje
500+
Individuálních projektů
Náš klient řeší milion servisních požadavků ročně ve 190 zemích. Tento systém jsme převedli na škálovatelnou architekturu JavaEE.
Zajištění kvality během vývoje známého programu z finanční správy.
Laboratoř TraceLab analyzuje stopová data z vozidel, která jsou stále ve vývoji. S jeho pomocí mohou vývojoví inženýři BMW AG zjistit, zda všechny elektronické komponenty bez problémů spolupracují. TraceLab je tak základním stavebním prvkem pro vývoj vozidla a testovací proces.
codemanufaktur s.r.o.
Registrováno u: Městský soud v Praze
Registrační číslo: C 367365
IČ: 17147531
DIČ: CZ17147531
Sídlo společnosti:
codemanufaktur s.r.o.
Rašínovo nábřeží 383/58
128 00, Praha 2 – Nové Město
Místo výkonu práce:
codemanufaktur s.r.o.
Klatovská třída 5/7
301 00, Plzeň
Marta Tomášková, jednatelka společnosti
mto@codemanufaktur.cz