codemanufaktur s.r.o.
Staň se součástí našeho týmu!
codemanufaktur s.r.o. hledá IT specialisty, kteří budou pracovat na dlouhodobých projektech pro nadnárodní zahraniční společnosti v oblasti automobilového průmyslu.
Aktuálně otevřené pozice
Projekt

Modernizace ticketovacího systému

Náš klient řeší milion servisních požadavků ročně ve 190 zemích. Tento systém jsme převedli na škálovatelnou architekturu JavaEE.

Poradenství, Vývoj softwaru, Zajištění kvality
Činnost
IT
Odvětví
Miriam, Softwareentwicklerin

Výzva

Modernizace systému ticketů, který se používá po celém světě a obsahuje tomu odpovídající velké množství dat. Nákladné provozní procesy, složité postupy a struktura, která se rozrostla za 10 let, vyžadují modernizaci nad rámec standardních řešení.

Řešení

 • Přechod na moderní a škálovatelnou architekturu J2EE.
 • Jednodušší a atraktivnější návrh provozních procesů.
 • Optimalizovaná architektura microservice řízená událostmi.
 • Vytvoření týmu vývojářů na místě a jejich školení.

Technologie

Java, J2EE, Spring, Docker, Kafka, React, TypeScript, SQL, Scrum, Event Storming, TDD

Výchozí stav

V tomto projektu jsme zajišťovali poradenství poskytovateli IT služeb působícímu ve 190 zemích. Tato společnost přenáší odpovědnost za produktivitu ze zákazníka na vlastní společnost prostřednictvím přístupu založeného na ticketech. Ročně zde 2 000 zaměstnanců vyřeší více než milion servisních zakázek (ticketů). Díky našim odborným znalostem v oblasti Java EE jsme podpořili konverzi a další vývoj tohoto ticketového systému.

Vzhledem k tomu, že interní podnikové procesy jsou zčásti velmi složité nebo jsou v nich integrovány starší systémy, musela být standardní řešení upravena ručně, aby bylo možné realizovat velký objem dat a složité procesy. Konkrétní výzvou projektu proto byla modernizace struktury, která se vyvíjela více než 10 let, a školení interních vývojářů, z nichž někteří neměli žádné předchozí znalosti používaných technologií.

Nakonec jsme kromě poradenství pokryli celý vývojový proces od návrhu požadavků přes tvorbu koncepce, vývoj, návrh a testování.


Řešení

Cílem tohoto projektu bylo převést rychle rostoucí interní IT infrastrukturu na moderní a škálovatelnou architekturu J2EE a snížit výdaje na přizpůsobení starších systémů. Využili jsme přitom technologie, jako jsou služby REST. Všechny obchodní procesy společnosti lze nyní zjednodušit a zatraktivnit.

Kromě toho byla architektura dále zdokonalena a vyvinuta do podoby optimalizované microservice architektury řízené událostmi – realizované pomocí Spring Boot, Apache Kafka a modulární pomocí Dockeru.

Kromě toho bylo provedeno poradenství v oblasti Scrumu a Domain Driven Design a na místě byl vytvořen nový tým vývojářů, kteří byli zaškoleni a zdokonaleni v architektuře a technikách (Kafka, REST, Dependency Injection/IoC, Resilience, Load Balancing atd.), Javě 8 a Test Driven Development.

Projekty

Další projekty

Zajištění kvality softwaru pro daňová přiznání

Zajištění kvality

Zajištění kvality během vývoje známého programu z finanční správy.

SiNK

Vývoj softwaru, Zajištění kvality

SiNK je nástroj, který interpretuje Autosar nebo obsah souboru Autosar. Zvládá obrovské soubory a složité dotazy, což výrazně zjednodušuje a urychluje zpracování informací.

Machine Learning Plattform

Data science

Platforma, která poskytuje snadný přístup k modelům ML a jejich výsledkům prostřednictvím IoT a AWS.

codemanufaktur s.r.o.
Kontakt

Kontaktní formulář

  Kontakt

  Kontaktní údaje

  codemanufaktur s.r.o.
  Registrováno u: Městský soud v Praze
  Registrační číslo: C 367365

  IČ: 17147531

  DIČ: CZ17147531

  Sídlo společnosti:

  codemanufaktur s.r.o.
  Rašínovo nábřeží 383/58
  128 00, Praha 2 – Nové Město

  Místo výkonu práce:

  codemanufaktur s.r.o.
  Klatovská třída 5/7
  301 00, Plzeň

  Marta Tomášková, jednatelka společnosti

  mto@codemanufaktur.cz